با خرید یکساله سرویس های وبانت تا 20 درصد تخفیف بگیرید

هزینه طراحی سایت

هزینه طراحی سایت

هزینه طراحی سایت یک عامل اساسی می باشد که برای اکثریت مشتریان اولویت دارد. یک شرکت ، سازمان ، موسسه یا شخص زمانی بعد از اینکه تصمیم می گیرد وبسایت داشته باشد با اولین چالشی که مواجه می شود انتخاب شرکت طراحی سایت مناسب می باشد. شرکتی که بتواند سایت را با قیمت و کیفیت مورد نیازش را به خوبی طراحی کند.مراجعه به شرکت های مختلف طراحی سایت و پرس و جو در مورد نحوه اجرا ، زمان و هزینه نهایی کار از جمله مواردی می باشد که اکثریت مردم انجام می دهند. اطلاعاتی که در نتیجه این پرس و جو ها بدست خواهد آمد ، معمولا عجیب و گیج کننده می باشند. قیمت ها هم بسیار متفاوت هستند. هر شرکتی قیمت متفاوتی می دهد ، قیمت هایی در برخی موارد چنان اختلاف زیادی دارند که هیچ توجیهی نمی تواند مشتری را برای پذیرش این اختلاف قیمت متقاعد کند و آگاه سازد. بهترین راه حل این است که خود مشتری قیمت واقعی طراحی سایت مورد نظرش را بداند.

زمانی که شما هزینه حقیقی طراحی سایت مورد نظرتان را می دانید انتخاب شرکت مجری برایتان دشوار نمی باشد. قیمت های گمراه کننده را به راحتی تشخیص خواهید داد و انجام پروژه را به شرکتی محول خواهید کرد که حقیقی ترین برآورد را از هزینه طراحی سایت شما داشته است. در ادامه مطلب نکات بسیار مهم و کلیدی را برای برآورد هزینه واقعی طراحی سایت توسط مشتری را برایتان شرح خواهم داد. پیش از آن به سوال مهم دیگری می خواهیم بپردازیم!

 

سوال : به فرض مثال قیمت واقعی طراحی سایت را بدانیم ، آیا مشکلی دارد که کار را به گروهی بسپاریم که قیمت پایین تری از آنچه ما برآورد کرده ایم پیشنهاد کرده است؟

جواب : طراحی سایت برای شرکت مجری حداقل سه هزینه دارد که نظیر :

  • هزینه هاست و دامنه
  • هزینه طراحی قالب
  • هزینه برنامه نویسی

 

هزینه طراحی سایت

زمانی که شما هزینه اصلی طراحی سایت را محاسبه کرده اید ، در واقع مجموع سه هزینه بالا را باید محاسبه کنید. حال ؛ اگر شرکتی قیمتی کمتر از آن چه برآورد واقعی قیمت به ما می گوید ، پیشنهاد می دهد سه احتمال مطرح خواهد شد:

  • شرکت می خواهد بدون در نظر گرفتن سود و حتی با ضرر کار شما را انجام دهد.
  • شرکت دارای شناخت و  تجربه کافی نبوده و قیمتی که ارائه داده است نادرست می باشد. ( در صورت سپردن کار به دست چنین شرکت هایی ، معمولا پروژه در میانه راه به مشکلاتی برخورد خواهد کرد که نتیجه اش چیزی جز متحمل شدن هزینه بیشتر یا شکست پروژه نمی باشد! )
  • شرکت قصد دارد در سه مورد هزینه ای که باید انجام دهد تا کار را به شما تحویل دهد ، کم و کاستی ایجاد کند و کاری کمتر از آنچه انتظار شما بوده است را انجام دهد.

 

با این شرایط توصیه می کنم شرکتی را انتخاب کنید که معقول ترین پیشنهاد قیمت را ارائه کرده است. ما در وبانت حرفه ای ترین و متفاوت ترین طراحی ها را برای شما به ارمغان آورده ایم!در پایان ، نکات کلیدی را که برای برآورد هزینه طراحی سایت نیاز می باشد که بدانید را بیان می کنیم.

همان طور که در بخش قبلی ذکر کردیم طراحی سایت سه هزینه مهم دارد ، که شما با دانستن تقریبی هر مورد از آن سه هزینه و محاسبه مجموع آن ها به هزینه واقعی طراحی سایت خود خواهید رسید.

 

هزینه هاست و دامنه

هاست به زبان خیلی ساده حافظه ای متصل به اینترنت می باشد که فایل های سایتمان را در آن بارگذاری می کنیم. دلیل اینکه سایت باید روی هاست سوار باشد این است که کاربران اینترنت به سایت هایی که روی اینترنت هستند دسترسی دارند. دامنه هم نامی است جهانی ، که به سایت ما تعلق دارد و کاربران اینترنت با دانستن آن نام به سایت ما مراجعه می کنند. (مثال دامنه : www.hostingfa.net) هزینه هاست : با توجه به مقدار حجمی که نیاز داریم متفاوت می باشد. برای برآورد این هزینه به سایت www.hostingfa.net مراجعه کنید و میانگین قیمت به ازای فضای مورد نیازتان از هاست ، بدست آورید.

 

هزینه طراحی قالب

بهترین راه برآورد هزینه طراحی قالب ، محاسبه قیمت به ازای هر صفحه می باشد. بازه قیمتی طراحی هر صفحه می تواند مبلغی از 50 تا 250 هزار تومان باشد (البته به صورت معمول) که این هزینه بستگی به جزئیات مورد نظر ، سبک طراحی و قابلیت های های مورد استفاده در طراحی دارد.

 

هزینه طراحی سایت

هزینه برنامه نویسی

این هزینه برآوردش دشوار است چون در واقع واحد دقیقی ندارد. معیار اصلی برنامه نویسی کیفیت کد است که تنها توسط کارشناسان اهل فن قابل ارزیابی می باشد. با این حال این نکته را از ما به خاطر داشته باشید که هزینه برنامه نویسی برای سایت های معمولی (سایت هایی امکانات رایج وبلاگ ها دارند) نباید خیلی زیاد باشد. اما هزینه برنامه نویسی برای انجام کار های تخصصی تر مانند : اتصال درگاه پرداخت اینترنتی ، اتصال سامانه پیامکی به وبسایت ، ثبت نام ها ، عملیات رزرواسیون ، فرم ها و گزارش گیری ها می تواند بالا باشد. در واقع هزینه اصلی طراحی سایت را شامل شود. راه حل پیشنهادی ما برای برآورد هزینه واقعی برنامه نویسی سایت توسط خود شما این است ، که  اولا در صورت امکان از یک مشاور کاربلد استفاده کنید و بخواهید که قیمت را برایتان برآورد کند. دوماً از شرکت ها بخواهید جزئیات مورد به مورد قیمت پیشنهادیشان را دریک پیش فاکتور به شما ارائه کنند.

اگر در این موارد نیاز به مشاوره دارید یا در رابطه با طراحی سایت در شیراز و خرید هاستینگ در شیراز ، مشاورین ما در وبانت به شما عزیزان مشاوره رایگان خواهند داد و آماده ی خدمت رسانی به شما می باشند.

سفارش طراحی سایت

 

بروزرسانی : 1 اردیبهشت 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *