با خرید یکساله سرویس های وبانت تا 20 درصد تخفیف بگیرید

اهمیت امنیت سایت

اهمیت امنیت سایت

برای تامین امنیت وبسایت قبل از بیان هر نکته ‌ای باید با مفاهیم اهمیت امنیت سایت آشنا شویم و آن ها را به خوبی درک کنیم. سپس تهدید های امنیتی وبسایت و راه‌ های نفوذ را بشناسیم تا بتوانیم از راه درست با آن ها مقابله کنیم. و امنیت را در سایتمان برقرار کنیم. در این مقاله وبانت اهمیت امنیت سایت را برای شما بررسی و تحلیل می کند. همانطور که مطلع هستید امنیت وبسایت وابسته به موارد بسیاری است که ملزم به رعایت آن ها هستید. امنیت سایت از اهمیت فوق العاده ای زیادی برخوردار است و می توان ذکر کرد موثر ترین عامل ادامه فعالیت ، بعد از ثبات و اعتبار سایت موضوع مهم امنیت می باشد. متاسفانه با بررسی وضعیت وبسایت های عادی ، حساس دولتی و خصوصی حتی شرکتی به این نکته بر می خوریم که بسیاری از مدیران و مسئولان وبسایت ها به امنیت سایت اهمیت نمی دهند. همیشه این موضوع را در نظر داشته باشید که هک نشدن سایت ، دلیل بر امن بودن آن نیست!

 

امنیت سایت

چه زمانی می توانیم بگوییم امنیت سایت برقرار است؟ در شرایط و وضعیتی که در آن وب سایت با وجود خدمات دهی عادی و مورد نیاز ، بالاترین سطح امنیت مورد نیاز را دارا باشد و سطح آسیب پذیری و سطح نفوذ و تخریب آن در پایین ترین سطح ممکن باشد.

 

اهمیت امنیت سایت

تامین امنیت سایت

امنیت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و می توان گفت موثر ترین عامل ادامه فعالیت ، رشد و اعتبار یک سایت در کنار موارد دیگر ، موضوع امنیت است. جلوگیری از هک شدن سایت ، امن بودن سایت را تضمین نمی کند به این معنی که ممکن است بر روی یک سایت با ضعف های امنیتی ، تلاشی برای هک و نفوذ به آن انجام نشده است و در صورت انجام ، سایت مورد بحث آسیب پذیر خواهد بود. اهمیت امنیت زمانی مشخص می شود که سایت تحت حمله قرار دارد که محتمل به دو نتیجه خواهد بود. اگر امنیت بصورت صحیح تامین شده باشد حمله ناموفق بوده و سایت آسیبی نخواهد دید. اما ، اگر موارد امنیتی رعایت و تامین نشده باشد ضریب آسیب پذیری سایت بسیار بالا خواهد بود و امکان هک سایت و نفوذ به آن وجود دارد. این نکته نیز قابل توجه است که حتی با وجود انجام و پوشش موارد امنیتی هر سایتی در هر زمان و موقعیت مستعد دریافت حملات و آسیب پذیری ناشی از حملات است. نوع ، تعداد و روش های هک و نفوذ بسیار گسترده هستند و مقابله در برابر تمامی آن ها اقدامات بسیار جدی و دائمی را طلب می کند. علاوه بر پوشش و رفع موارد امنیتی بحث مراقبت و رسیدگی نیز در امنیت بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

اهمیت امنیت سایت

نصب افزونه های امنیتی

نقص امنیت نرم افزار های مخرب می تواند منجر به سرقت اطلاعات شما و باعث از دست رفتن اطلاعات سایتتان شود. حتی ممکن است که شما دسترسی به وبسایت خود را از دست بدهید! در برخی از موارد ، می تواند وبسایت شما را به طور کلی خنثی سازد و این اتفاق تنها اعتبار برند شما را خراب نمی کند ، بلکه بر رتبه بندی سئو وبسایت شما نیز تاثیر خواهد گذاشت. برای جلوگیری از دسترسی و حمله امنیت وبسایت خود را با افزونه های امنیتی تقویت کنید. این افزونه ها فقط باعث جلوگیری از حملات بد افزار ها نمی شوند ؛ بلکه امنیت وردپرس را برای سایت شما سخت تر می کند. به این ترتیب با آسیب پذیری های امنیتی برای هر پلتفرم و همه تلاش های هکر دیگری که می تواند تهدیدی برای وبسایت شما باشد ، مقابله می کند.

 

انتخاب رمز عبور قدرتمند

اصول کلی در این زمینه این است که حروف ، اعداد و کاراکتر های خاص را با یکدیگر ترکیب کرده و آن ها را تا جایی که می توانید ، طولانی کنید. این نکته فقط برای شخص شما نیست! اطمینان حاصل کنید که همه کسانی که به سایت شما دسترسی دارند ، از گذرواژه های قدرتمند و ایمن برای ورود به سایت استفاده می کنند.

 

اهمیت امنیت سایت

گواهی امنیت SSL

برخی URL ها با https شروع می شوند؛ در حالی که برخی دیگر با http شروع می شوند. سوال این است که تفاوت بین این دو نوع URL چیست؟ وجود https نشان دهنده این است که ارتباط شما با وب سایت مورد نظر، کاملا امن و غیر قابل نفوذ می باشد و هر اطلاعاتی که شما وارد آن صفحه کنید، کاملا از امنیت بالایی برخودار است. وجود “s” نشان دهنده حضور گواهی امنیت SSL است.

 

نتیجه گیری

انجام مراحل امنیتی قبل از هک شدن نشان دهنده اعتبار ما نیز می باشد ، پس با بالا بردن امنیت سایت خود اعتبار خود در بین مشتریان را ارتقا دهیم. اگر در رابطه با ای مقاله یا خرید هاستینگ در شیراز نیاز به مشاوره دارید ، متخصصان ما در وبانت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. یکبار برای همیشه اعتمادتان را به ما بسپارید.

 

بروزرسانی : 8 مرداد 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *