با خرید یکساله سرویس های وبانت تا 20 درصد تخفیف بگیرید

اصول انتخاب دامنه

اصول انتخاب دامنه

در این قسمت وبانت تصمیم بر این دارد که ده تا از اصول انتخاب دامنه را با شما عزیزان به اشتراک بگذارد پس با ما همراه باشید.

امروزه که اینترنت به سرعت در حال گسترش است داشتن نام دامنه مناسب بسیار ارزشمند می باشد. چرا که داشتن همین نام دامنه دروازه ای به روی بازدید وبسایت شما خواهد بود. اگر نام دامنه یا وبسایت شما مناسب باشد دسترسی به آن راحت تر است. سعی کنید از نمایندگی هاستینگ مناسب برای میزبانی سایت خود استفاده کنید. در این بخش با بررسی چندین اصول انتخاب دامنه بهتر را بررسی  می نماییم.

 

دامنه کوتاه

باید به این نکته توجه داشته باشید که دامنه های کوتاه به یاد ماندنی تر هستند. همچنین امکان سوء استفاده از این دامین های کوتاه کمتر می باشد.

 

دامنه تک کلمه ای

اگر از نام دامنه تک کلمه ای استفاده کنید بهتر است اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که این دامنه ها به سرعت اشغال می شوند مخصوصا دامنه های com. بسیار اشباع شده است. برای مشخص کرد دامنه مناسب باید اصول انتخاب دامنه را کاملا رعایت کنید.

دامنه معنادار

از یک کلمه با معنا استفاده کنید . سعی کنید که تمام تمرکز خود را در انتخاب کلمه کوتاه و تک کلمه ای جمع آوری کنید.

دامنه مرتبط با کسب و کار
سعی کنید از کلمه ای استفاده کنید که مرتبط با کسب و کار خودتان باشد . در این صورت حتی ، اگر کسی تا بحال به وبسایت شما سر نزده باشد هم فقط با دیدن نام دامنه وبسایت شما از حوزه ی فعالیت شما مطلع خواهد شد .

املای آسان دامنه

از کلماتی که املای پیچیده ای دارند ، به طوری که اکثر افراد به اشتباه آن را تایپ می کنند استفاده نکنید . در این صورت راه سوء استفاده را به روی افراد سود جو ببندید . سوء استفاده به این صورت می باشد ، که اگر شما نامی را برای وبسایت خود انتخاب می کنید که از لحاظ املایی پیچیده باشد ، اگر افراد یک یا دو کلمه را تایپ نکنند یا اضافی تایپ کنند به سایت شخص دیگری خواهند رفت. برای مثال اگر نام سایت شما Beautifulschool.com باشد و فردی این نام را به صورت biutifulsckoll.com تایپ کند دیگر سایت شما دیده نخواهد شد . اما ممکن است فردی از این نام اشتباه برای بازدید سایت خود استفاده کند . پس تمامی اصول انتخاب دامنه را در نظر بگیرید.

دقت در انتخاب دامنه مناسب

در نام دامنه ی خود تا جایی که مقدور می باشد از کلمات فینگلیش استفاده نشود. پس از معادل انگلیسی آن استفاده کنید تا برای موتور های جستجوی گوگل قابل درک باشد.

 

پسوند دامین
پسوند دامین از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . com ، org ، net پر طرفدار ترین پسوند های موجود دنیا هستند . البته پسوند ir هم مربوط به کشور ما ایران است و خرید دامنه ir مربوط به دامنه های ملی است . با رعایت کردن اصول انتخاب دامنه شما عزیزان با آگاهی کامل انتخاب خود را به سر انجام می رسانید .
در نظر داشته باشید که دامنه com قدمتی بیشتری نسبت به باقی دامنه ها دارد.

تلفظ آسان نام دامنه

با انتخاب کلمات زیبا و آهنگین می توانید نام وبسایت خود را خوانا و ماندگارتر کنید . به نحوی که به آسانی به خاطر سپرده شود و کاربری که برای اولین بار به سایت سر می زند اسم سایت را به خاطر بسپارد و بتواند به راحتی آن را بخواند. در ادامه باقی اصول انتخاب دامنه را مرور می کنیم تا شما عزیزان راحت تر نام دامنه مورد نیاز خود را پیدا کنید.

خط فاصله بین کلمات

اگر از خط فاصله در بین کلماتتان استفاده کنید ، اعتبار آدرس شما کمی کاهش پیدا می کند . زیرا زمانی که نام دامین خود را به افراد می گویید ، باید همیشه بازگو کنید که در بین  کلمات باید خط فاصله باشد که همین موجب از دست رفتن بازدید سایت می شود.
در انتخاب نام دامنه نمی توان از کاراکتر هایی  مانند + = |@ # $ . space  و بیشتر از 63 کاراکتر استفاده کرد . باید توجه کنید که نام دامنه با خط خط فاصله شروع و پایان نیابد.

عدد و حروف بین نام دامنه

سعی کنید که در بین کلمات نام دامنه خود از اعداد و ارقام استفاده نکنید ، جز در فعالیت های خاصی که باعث ایجاد زیبایی در نام دامنه می شود.

 

اصول انتخاب دامنه

ترکیب حروف و کلمات به روش صحیح
همان طور که در بخش قبلی گفته شد سعی کنید که از اسامی تک کلمه ای استفاده کنید اما اگر تصمیم بر استفاده کلمات ترکیبی داشید ، توجه کنید ترکیب کلمات از نظر دستور زبان دچار مشکل نشود و کلمات استفاده شده از نظر املایی دچار مشکل نباشند. اگر به اصول انتخاب دامنه دقت کنید  به راحتی می توانید دامنه مورد نظر خود را بیابید.

به دامنه com. محدود نباشید

سعی کنید از پسوند هایی که مرتبط با کسب و کار شما هستند استفاده کنید و خود را به دامنه های .com محدود نکنید . مثلا اگر در ایران هستید ، می توانید از دامنه .ir استفاده کنید.

ثبت حداکثر پسوند ها بعد از قطعی شدن نام دامنه

اگر آدرسی را ثبت کردید ، حداکثر پسوند های آن را خریداری کنید . به طور مثال com, .ir .org. از این روش ، راه برای سوء استفاده از سایت های پر بازدید مسدود می شود . لازم به ذکر است که داشتن نام دامنه ای که شامل تمامی موارد بالا را باشد به سختی مححق می شود ، اما سعی کنید تا جایی که مقدور است ، در زمان انتخاب نام دامنه این موارد را در نظر داشته باشید. اگر نیاز به مشاوره در رابطه با خرید هاستینگ در شیراز و طراحی سایت در شیراز دارید ، متخصصان ما در وبانت پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

 

بروزرساني : 8 مرداد 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *