با خرید یکساله سرویس های وبانت تا 20 درصد تخفیف بگیرید

8 نکته ی مهم در طراحی صفحه اصلی سایت

8 نکته ی مهم در طراحی صفحه اصلی سایت

تعداد نکات صفحه اصلی سایت بسیار زیاد می باشد. ما در این مقاله 8 نکته ی مهم در طراحی صفحه اصلی سایت را به شما عزیزان ارائه خواهیم داد. با رعایت کردن این نکات در واقع شما ظاهر کسب و کار خود را حفظ کرده اید. این صفحه مانند ویترین یک فروشگاه می ماند و در جذب مشتری تاثیر بسزایی دارد. کسانی که سابقه طولانی در راستای طراحی سایت دارند ، سعی می کنند تا تمام این نکات را رعایت کرده و بتوانند عالی تربن میزان نرخ تبدیل را داشته باشند.

 

چرا طراحی صفحه اصلی سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد؟

صفحه اول سایت جایی است که کاربران به محض ورود به سایت با آن روبرو خواهند شد. به همین منظور اگر طراحی این صفحه جذاب و کاربر پسند نباشد باعث می شود تا کاربران در همان لحظه اول وبسایت را ترک کرده و وبسایت رقبای شما مراجعه کنند. یک فروشگاه را در نظر بگیرید ؛ زمانی که ویترین یک فروشگاه به میزان کافی از جذابیت برخوردار باشد ، باعث می شود کسانی که به ویترین نگاه می کنند ، سطح کیفیت و گستردگی محصولات را متوجه شوند.

در واقع صاحبان کسب و کار سعی می کنند از طریق ویترین مشتریانی که از بیرون در حال بازدید هستند را به داخل مغازه جذب کنند. از این راه هم مشتری آنها بیشتر خواهد شد و همچنین فروش آنها بالاتر می رود. تمام ویژگی هایی که در بالا برای فروشگاه و مغازه به کار بردیم ، برای صفحه اول وبسایت یا Home Page هم صدق می کند. اما تنها اشکالی که در این بین دیده می شود این است که ، صاحبان کسب و کار به صفحه اول وبسایت خود اهمیت زیادی نمی دهند. در این مطلب قصد داریم نکات صفحه اصلی را به شما ارائه دهیم ، تا بتوانید از این طریق افزایش نرخ تبدیل و افزایش فروش را تجربه کنید.

 

جایگاه لوگو و موثر بودن آن بر برندینگ

اگر نگاه کلی به اکثر وبسایت های ایرانی بیندازیم ، متوجه می شویم که در بیشتر آن ها یک لوگو وجود دارد. این لوگو تاثیر بسیار زیادی روی برندینگ می گذارد. در نتیجه باعث می شود ، مخاطبان بهتر شما را به خاطر بسپارند. جایگاه این لوگو در اکثر وبسایت های فارسی زبان در قسمت سمت راست و بالای صفحه قرار می گیرد. همین جایگاه در وبسایت های انگلیسی زبان معکوس می باشد. یعنی در قسمت سمت چپ و بالای صفحه قرار دارد. دلیل اینکه محل قرار گیری لوگو را در بالای صفحه انتخاب کرده اند ، به این خاطر است که چشم انسان اولین جایی را که مشاهده می کند ، بالای صفحه است. ما ایرانی ها بدلیل اینکه نوشتن را از سمت راست شروع می کنیم ، چشممان به سمت راست و بالا معطوف می شود. انگلیسی ها به دلیل شروع نوشتن از سمت چپ ، چشم آن ها معمولا به سمت چپ و بالا کشیده می شود.

 

اسلایدر سایت 

محل قرار گیری اسلایدر در صفحه اول وبسایت می باشد ، طراحان برای نام گذاری این بخش اصطلاح جالبی را انتخاب کرده اند. تقریبا بیشتر آن ها به این بخش Hero Section هم می گویند. این تصویر بزرگ دقیقا بعد از منو ها قرار می گیرد. از طریق این اسلایدر می توان به مخاطبان و بازدید کنندگان این مفهوم را القا کرد ، که سایت ما چه خدمات یا محصولاتی را ارائه می کند. همچنین می توانید هدف خود را از این طریق به آنها برسانید.

 

دکمه های فراخوان یا CTA

هر سایتی که در فضای آنلاین وجود دارد ، با هدف خاصی طراحی شده است. بعضی از صاحبان این وبسایت ها قصد دارند تا فروش خود را از این طریق به میزان بالاتری برسانند. کسانی هم هستند که وبسایت خبری یا آموزشی دارند ، آن ها هم می خواهند که مشترک های ایمیلی و ماهانه آن ها افزایش پیدا کند. بهترین مسیری که می توانیم به شما پیشنهاد کنیم ، دکمه های CTA می باشد. زمانی که می خواهید از این دکمه ها در طراحی سایت استفاده کنید ، رنگ آن ها باید نسبت به بقیه اجزا متفاوت تر باشد. متن آن ها هم باید شامل متنی باشد که مخاطب را برای کلیک روی آن تحریک کند. همچنین باید در اولین صفحه سایت قرار بگیرد.

 

انتخاب کردن رنگ مناسب برای صفحه اصلی

باید بدانید انتخاب کردن رنگ مناسب برای صفحه اصلی سایت، یکی از مهم ترین مراحل محسوب می شود. با استفاده از رنگ مناسب می توانید رضایت کاربران را تحت تاثیر قرار داده و افزایش بدهید. بهترین عملکرد در تاثیر گذاری زمانی رخمی دهد ، که رنگ های انتخابی برای صفحه اول سایت نزدیک به رنگ لوگو بوده و سازگاری کامل با آن داشته باشد. همچنین این رنگ را در تمام بخش های سایت حفظ کرده و به کار ببرید.

 

8 نکته ی مهم در طراحی صفحه اصلی سایت

خوانایی و جذابیت فونت

زمانی که طراحی سایت را انجام می دهید ، شاید فونت در نگاه اول برای شما مهم به نظر نیاید. ولی با انتخاب فونت مناسب به بازدید کنندگان این مفهوم را میرسانید که استایل و سبک کاری شما در چه زمینه ای می باشد. فونتی که به این منظور انتخاب می کنید ، باید خوانایی بالایی داشته و از جذابیت خاصی برخوردار باشد. باید سعی کنید این فونت را در همه بخش های سایت حفظ کنید.

 

اطلاعات تماس

این قسمت هم مانند دیگر بخش های سایت ، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. شما باید در آخرین قسمت صفحه به آن بپردازید. همچنین در صفحه مجزا تماس با ما بطور کامل به آن اشاره کنید. در ادامه آخرین نکات صفحه اصلی سایت را ذکر می کنیم.

 

وبلاگ

در فضای آنلاین ؛ امروزه داشتن یک وبلاگ برای کسب و کار امری ضروری به خساب می آید. در این بخش مقاله هایی مرتبط با موضوع وبسایت درج می شود. برای اینکه بتوانید بازدید این بخش را به میزان قابل قبولی بالا ببرید ، باید در صفحه اصلی در بخش منو قسمت جداگانه ای را به آن اختصاص دهید.

در صفحه اصلی سایت می توانید ، جایگاهی برای مقاله هایی که اخیرا نوشته شده در نظر بگیرید. با این کار می توانید توجه مخاطبان را به این قسمت جلب کنید.

 

8 نکته ی مهم در طراحی صفحه اصلی سایت

جمع بندی

سعی کنید تمام راهکار های گفته شده را در طراحی سایت خود لحاظ کنید ، زیرا این نکات از طریق تجارب و مطالعه مقاله ها بدست آمده است. با استفاده از این نکات می توانید بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهید. همچنین اگر سایتی دارید که فروشگاهی است ؛ می توانید شاهد افزایش فروش چشم گیر خود باشید. در نهایت تمام این مراحل به جلب رضایت کاربران منتهی می شود و این کار سود بزرگی به شما خواهد رساند. اگر برای طراحی سایت در شیراز یا خرید هاستینگ در شیراز نیاز به مشاوره دارید ، متخخصان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان هستند. هم اکنون وبسایت خود  را از وبانت سفارش دهید و از قابلیت های پیشرفته آن بهره مند شوید.

سفارش طراحی سایت

 

بروزرسانی : 8 مرداد 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *